23
محل تبلیغ شما
23
محل تبلیغ شما

فرهنگ > سینما – رئیس هیات مدیره خانه سینما با تاکید براینکه انتخاب مدیرعامل کار دشواری بود که هیات مدیره آن را انجام داد، از ترسیم نقشه راهی برای خانه سینما خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هیات مدیره خانه سینما بعد از حدود 70 روز بررسی گزینه‌های مختلف، رضا میرکریمی را به عنوان مدیرعامل انتخاب کردند.

ابراهیم مختاری، رئیس هیات مدیره خانه سینما در گفت‌و‌گو با خبرگزاری خبرآنلاین، با اشاره به اینکه انتخاب مدیرعامل یکی از کارهای سخت هیات مدیره بود، گفت: «مذاکراتی طولانی برای تعیین مدیرعامل خانه سینما صورت گرفت.همزمان با تعیین چشم‌انداز‌ها و سیاست‌‌های هیات مدیره تعیین شده بود. تا در نهایت مدیرعامل خانه سینما گزینش شد.»

او در مورد ویژگی‌هایی که برای مدیرعامل خانه سینما مدنظر بود، گفت: «علاقه‌مند بودیم مدیرعامل توان مدیریتی داشته باشد و در جامعه صنفی خوشنام باشد و همچنین در شرایط  کنونی توان کافی را برای انجام مسئولیت دارا باشد. نکته بعدی این بود که ما به عنوان هیات مدیره بتوانیم با فردی که به عنوان مدیرعامل انتخاب می‌شود، همکاری متقابل داشته باشیم.»

او در پاسخ به اینکه میرکریمی جزو گزینه‌های نخست پذیرش مسئولیت مدیرعاملی بود یا نه،‌ گفت: «آقای میرکریمی از اول جزو گزینه‌هایی بودند که می‌خواستیم مسئولیت را به ایشان بسپاریم،‌ اما علاقه‌مند نبودند. تا اینکه اخیرا دوباره موضوع را با ایشان مطرح کردیم و بعد از مذاکرات و گفت‌و‌گوهایی موافقت را اعلام کردند.»

رئیس هیات مدیره خانه سینما در مورد اولویت‌هایی که پیش رو خواهد بود، گفت: «نظر مشترکی بین اولویت‌ها و چشم‌انداز ما و آقای میرکریمی وجود داشت که در روزهای آینده به صورت دقیق‌تر در این زمینه صحبت خواهد شد.»

او ادامه داد: «علاقه‌مند هستیم به یک نقشه راه برسیم. ما می‌خواهیم برای این دوره از مدیریت خانه سینما، با همراهی هیات مدیره، ‌مدیرعامل و صنوفی که عضو خانه سینما هستند نقشه و طرح و جغرافیای فعالیت‌های خانه را به دست بیاوریم. اهم این موضوعات امنیت شغلی، بیمه‌ها و امنیت سرمایه‌گذاری تولید، توزیع و نمایش است.»

او در پاسخ به این پرسش که حضور میرکریمی تا چه حد می‌تواند از تنش‌های بالقوه خانه سینما کم کند، گفت: «البته که در این مدت خانه سینما از تنش دور بوده است. پس از بازگشایی خانه، تنش‌ها فرونشست که به نظر من بخشی از زمینه فرونشستن تنش‌ها به واسطه تفاوت سیاست و رویکرد مدیریت سازمان سینمایی به وجود آمده است. ممکن است در این دوره هم نقدها و اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد که قطعا طبیعی است و نمی‌توان از آن تعبیر به تنش کرد.»

مختاری در پاسخ به این پرسش که روسای صنوف تا چه حد درگیر انتخاب مدیرعامل خانه سینما بودند، گفت: «هرکسی توصیه‌های خودش را داشت و گاه گزینه‌هایی نیز پیشنهاد می‌شدند، اما هیات مدیره با نگاه خود به یک جمع‌بندی رسید و انتخاب را انجام داد.»

رئیس هیات مدیره خانه سینما به این سئوال خبرآنلاین مبنی بر اینکه نزدیکی میرکریمی به حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، تاثیری روی نحوه مدیریت او در خانه سینما خواهد داشت، گفت: «من بدون اینکه بخواهم این فرض را داوری کنم و همچنین اگر بخواهم با فرض شما به این سئوال جواب بدهم می‌گویم که ما با توجه به مسائل سینمای ایران به ویژه رونق بخش خصوصی می‌کوشیم با همه سینماگران و به ویژه با مدیریت دولتی مذاکره کنیم و با راهکاری عملی برای کاهش تصدی‌گری دولت و ارتقای نهادهای صفی به رونق بخش خصوصی کمک کنیم. گمان ما بر این است که تحقق این امر به نفع سینمای ایران و مدیریت دولتی، نهاد دولت و حاکمیت است. آقای میرکریمی هم در این مورد با ما همفکر هستند.»

5858

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

منبع : www.khabaronline.ir
مطالب مرتبط :

پاسخ دهید