43
محل تبلیغ شما
43
محل تبلیغ شما

تازه های بارداری و زایمان

برو بریم »
مسائلی که ممکن است خانمهای باردار از آن بترسند

مسائلی که ممکن است خانمهای باردار از آن بترسند

بین استرس برنامه ریزی، تغییرات دیوانه کننده جدید بدن و سایر مسائلی که همراه با بارداری پیش می آید، تعجبی ندارد که چرا داشتن یک ...

 این حرف ها را هرگز به خانم های باردار نزنید چون ممکن است موجب تضعیف روحیه آنان و کاهش اعتماد به نفس در آنان شوید!

 بعضی‌ها عادت دارند به محض اینکه فردی از اطرافیانشان باردار می‌شود‌ شروع به اظهار نظر می‌کنند و از قضا اگر مادر باشند شروع به تعریف کردن خاطره‌های‌شان می‌کنند و تجربه‌های‌شان را یکی یکی به مادر باردار می‌گویند. اما یادتان باشد که بعضی حرف‌ها را نباید به یک خانم باردار بزنید چون ممکن است عواقب بدی به دنبال داشته باشد.
«چقدر شکمت کوچیکه!»

حتی اگر هم قصد تعریف کردن از مادر باردار را داشته باشید اما چیزی که او میشنود این است که « مطمئنی حال بچه خوب است؟» همین موضوع او را درباره اندازه بچه می‌ترساند و شروع به پرسش و جو یا مراجعه به  پزشک میکند تا ببیند آیا بچه حالش خوب است یا نه! معمولا این داستان پایان خوبی ندارد.

«وای، چقدر بزرگ شدی!»

مهم نیست که او الان مثل یک بالون بزرگ شده است بهتر است این اظهار نظر را برای خودتان نگهدارید چون او در حال حاضر باردار است. بارداری موجب اضافه وزن بین 12 تا 18 کیلوگرمی میشود و همین مقدار کافی است تا او بزرگ به نظر برسد.

 

« انتظار نداشتی باردار شی؟»

خب این اصلا جمله خوبی نیست قطعا در حال حاضر اغلب زوجین راه‌های کنترل بارداری را می‌دانند اما حتی اگر اینطور هم نباشد شاید او دلش نخواهد به شما بگوید که پیش بینی بارداری را می‌کرد یا به شکل تصادفی باردار شده است.

« میشه به شکمت دست بزنم؟»


نه! شما این اجازه را ندارید که این کار را بکنید. ولی همین که سوال میکنید و خودسرانه شکم خانم باردار را دست نمی‌زنید، جای شکرش باقی است!

« دوست داری پسر باشه یا دختر؟»

او دوست دارد که بچه‌دار شود و مادر بودن را تجربه کند. تنها چیزی که در این 9 ماه انتظارش را میکشد این است که بچه‌اش سالم و بدون نقص باشد.

« میدونی که، در اصل بارداری 10 ماه طول میکشه»

میدانید که مادران باردار با شنیدن این حرف واقعا ناراحت میشوند و اصلا لزومی ندارد این اطلاعات با ارزش را به هر ترتیبی به او گوشزد کنید. پزشک متخصص هر چیزی را که لازم است به او خواهد گفت.

« خب، وقتی من باردار بودم…»

بهتر است جمله‌تان را تمام نکنید. بدون شک خانمی که باردار می‌شود این تصور را دارد که تنها موجودی است که در تاریخ باردار شده است. بنابراین او اصلا نمیخواهد بشنود شما چطور وزن اضافه کردید یا ویارتان چطور بوده است.

« اسم انتخاب کردی؟»

شاید این کار را کرده باشد اما دلش نخواهد تا زمان تولد نوزاد کسی از اسمش خبر داشته باشد یا حتی پیشنهاد شما را برای اسم بشنود.

« وقتی باردار هستی لازم نیست این رو بخوری، بنوشی و…»

شما واقعا نباید به یک خانم باردار هیچ توصیه‌ای داشته باشید چون هر خانمی شرایط خاص خودش را برای بارداری دارد و چیزی که برای شما مفید بوده لزوما برای فرد دیگر اینطور نیست.

« مطمئنی دوقلو نیست؟»


بدون شک پزشک متخصص درباره تک قلو یا دوقلو بودن نوزاد به مادر اطلاعات کامل داده است. اما اگر حس ششم شما چیز دیگری می‌گوید بهتر است آن را مطرح نکنید.

« میخوای شیر مادر بهش بدی؟»

ممنون که می‌پرسید اما این موضوعی نیست که  بتوان از حالا برای آن تصمیم‌گیری کرد. بنابراین این سوال شما می‌تواند مادر باردار را مضطرب کند.

« بعد از زایمان سرکار نمی‌ری؟»

چنین سوالی خودتان را زیر سوال می‌برد چون ممکن است این طور تصور شود که شما تفکری قدیمی دارید و فکر میکنید وقتی کسی مادر شد دیگر حق ندارد فعالیت اجتماعی و شغلی داشته باشد.

« الان روزهای خوشی‌ات هست!»

قطعا خانمی که باردار شده درباره همه مراحل آن آگاهی کافی دارد و می‌داند که بعد از زایمان چه مسائلی را باید پشت سر بگذارد، بنابراین لزومی ندارد شما به او یادآوری کنید

منبع : www.persianv.com
مطالب مرتبط :

پاسخ دهید