17
محل تبلیغ شما
17
محل تبلیغ شما

تازه های اخبار اجتماعی

برو بریم »
قیمت دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مدار بسته

امنیت ساختمان ها چه تجاری چه مسکونی امری مهم  است که باید به آن توجه کرد .بهترین راه برای ایجاد امنیت و آرامش در ساختمان ...

محمدجواد ظریف در مراسمی که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و گرامیداشت روز جانباز در وزارت امور خارجه برگزار شد، ضمن تبریک و تهنیت اعیاد شعبانیه بویژه ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار و ولادت حضرت ابوالفصل العباس(ع) و روز جانباز به جامعه بزرگ جانبازان، ایثارگران و خانواده های معظم شهدا، بویژه ایثارگران وزارت امور خارجه، فرهنگ ایثار و ایثارگری را یکی از بزرگترین دستاورد های انقلاب اسلامی برشمرد.

  احساس ظریف در مذاکرات هسته ای

وی در تشریح فرهنگ ایثارگری گفت: اگر این فرهنگ مقدس که ریشه در رشادت ها و دلاوری های حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) دارد، نبود، هرگز قدرتی که جمهوری اسلامی ایران را بعنوان قدرت تاثیرگذار و نیروی قابل توجه و قابل اتکاء و کشوری که بدنبال ایجاد آرامش، ثبات و اقتدار در منطقه مطرح کرده است، شکل نمی گرفت.

ظریف قدرت و توان جمهوری اسلامی ایران را مرهون رشادت ها، ایثارگری ها و استقامت همه مردم ایران بویژه شهدا، ایثارگران و خانواده های معظم این بزرگواران دانست و در خصوص تاثیر این فرهنگ در روند مذاکرات هسته ای گفت: همواره در پای میز مذاکره احساس می کنیم که اگر این مردم در برابر فشارهای متعدد از جمله تحریم ها و تهدیدات نظامی مقاومت و ایثارگری نکرده بودند، ما نمی توانستیم در برابر قدرت هایی که به ظاهر از نظر نظامی، اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی جزء برترین قدرت های جهان امروز بشمار می روند، ایستادگی کرده و دیدگاه های مردم را مطرح کنیم و آنچه مقام معظم رهبری از آن بعنوان حماسه سیاسی نام بردند، هرگز شکل نمی گرفت.

وی با اشاره به حضور پرشور 73درصد از مردم ایران در پای صندوق های رای، افزود: فارغ از اینکه مردم به چه کسی رای داده اند، این حضور یک واقعیت را به همه جهان ثابت کرد و آن اینکه مردم ایران با تهدید، تحریم و فشار از نظام جدا نمی شوند.

ظریف این حضور را زمینه ساز شکست تحریم ها و تجدید نظر غربی ها در برخورد با مردم ایران با زبان تکریم و احترام ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان تسلیم ناپذیری مردم در مقابل قدرت های برتر را برگرفته از فرهنگ و باور ایثارگری دانست و گفت: خوشبختانه فرهنگ ایثارگری پس از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس متوقف نگردید، بلکه بعنوان یک فرهنگ مقدس در جامعه پویای ایران اسلامی همواره وجود داشته و دارد که برای حفظ و حراست از آن باید از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به حضور پررنگ و پرتعداد ایثارگران در وزارت امور خارجه بر رفع مشکلات و نیازمندی های ایثارگران در سطح ملی و سازمانی تاکید کرد و افزود:در حد توان خودمان سعی کردیم و امیدواریم بتوانیم در آینده خدماتی که در شان و منزلت این عزیزان است، ارائه شود.

منبع : www.persianv.com
مطالب مرتبط :

پاسخ دهید