43
محل تبلیغ شما
43
محل تبلیغ شما

تازه های بارداری و زایمان

برو بریم »
مسائلی که ممکن است خانمهای باردار از آن بترسند

مسائلی که ممکن است خانمهای باردار از آن بترسند

بین استرس برنامه ریزی، تغییرات دیوانه کننده جدید بدن و سایر مسائلی که همراه با بارداری پیش می آید، تعجبی ندارد که چرا داشتن یک ...

پزشکان به تازگی به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد نوزادانی که از طریق سزارین متولد می‌شوند در معرض خطر مشکلاتی از قبیل چاقی، آسم و دیابت قرار دارند

زایمان سزارین

خانم هایی که زایمان سزارین انجام داده اند باید منتظر عواقب و پیامدهای مضر بعد از آن باشند

پزشکان به تازگی به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد نوزادانی که از طریق سزارین متولد می‌شوند در معرض خطر مشکلاتی از قبیل چاقی، آسم و دیابت قرار دارند.

بر اساس پژوهش جدید، وضع حمل به شیوه سرازین می تواند منجر به بروز مشکلاتی برای نوزاد شود. بنابراین نیاز است تا مسئولین بهداشت این موضوع را با والدینی که در انتظار به دنیا آمدن فرزندشان هستند در میان بگذارند.

با اینکه هم سزارین و هم زایمان طبیعی با خطراتی همراه هستند با این حال مطالعات حاکی از آن است که بین سزارین و بیماریهای مزمن کودکان ارتباط وجود دارد. به این منظور پژوهشگران تعداد زیادی کودک را که بیماریهای مزمن داشتند مورد ارزیابی قرار داده و متوجه شدند که بیشتر این کودکان به شیوه سزارین متولد شده بودند. این موضوع سبب بروز نگرانی‌هایی در این رابطه شد.

گاهی اوقات از نظر پزشکی شرایطی ضروری پیش می‌آید که پزشک عمل سزارین را توصیه می‌کند. اما در حال حاضر درخواست مادران برای سزارین در سراسر جهان رو به افزایش است. حتی ۹۰ درصد از زنانی که یک بار تجربه سزارین داشته‌اند برای بار دوم تمایل دارند که کودک خود را از طریق سزارین به دنیا بیاورند، حتی اگر خطر زایمان طبیعی برای آنها بسیار پایین باشد.

اطلاعات و شواهد به دست آمده هنوز به طور کامل روشن نیست و پزشکان نمی‌توانند با اطمینان بگویند که آیا سزارین سبب بروز بیماریهای مربوط به کودکان می‌شود یا عوامل دیگری در این میان نقش دارند. بنابراین برای اثبات این یافته‌ها به مطالعات بسیاری نیاز است و تا آن وقت پزشکان، ماماها و بیماران باید پس از سنجیدن تمام خطرات و مزایای سزارین و در نظر گرفتن جوانب تصمیم بگیرند که آیا زایمان طبیعی را انتخاب کنند یا سزارین.

 

منبع : www.persianv.com

پاسخ دهید