22

تازه های اخبار علمی و آموزشی

برو بریم »
بررسی نماهای شیشه ای

بررسی نماهای شیشه ای

در قرن 19 میلادی نیاز به استفاده از شیشه ها به عنوان  متریالی  سبک  و  مقاوم جهت ساخت فضاهای بزرگ مانند نمایشگاه ها در کنار ...

کولر گازی، کولری است که با تبدیل گاز به مایع و سپس مایع به گاز تولید سرما می‌کند.

ساختار کولر گازی

کولر گازی نیز مانند بسیاری از لوازم خانگی مانند یخچال فریزر از دو قسمت اصلی الکتریکی و مکانیکی  تشکیل شده است .

قسمت الکتریکی:

این قسمت از قسمت هایی مانند دو شاخه و سیم های رابط ، کمپرسور ، خازن ، رله بار زیاد رله راه انداز ترموستات، کلید چند وضعیتی ، کلید اصلی کولر و کنترل از راه دور (در کولرهای دو تکه)  تشکیل می شود.

قسمت مکانیکی:

اجزای مکانیکی کولر گازی قطعاتی مانند کمپرسور کندانسور (رادیاتور)، اواپراتور ، پروانه اواپراتور ، لوله موبین (کاپیلاری)، سینی زیر کولر، خروجی هوا می باشد.

شما میتوانید قبل از خرید ، اطلاعاتی  (برق مصرفی ، ابعاد کولر، وزن خالص، رده انرژی، میزان صدای کولر در هنگام کار و … ) را مربوط به کولر گازی را در هر کدام از فروشگاه های اصفهان کسب نمایید .  این فروشگاه ها به دلیل تجربه در  فروش کولر گازی در اصفهان می توانند  بهترین کولر گازی ها را به شما ارائه دهند .

فروشگاه هایی در زمینه فروش کولر گازی اصفهان ،اسپیلیت اصفهان ،داکت اسپیلیت اصفهان و… فعالیت می کنند بسیار هستند .تنها کافی است برای خرید کولر گازی از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید و به نکات زیر دقت کنید.

برای خرید کولر گازی ها می توان به نکات زیر توجه کرد:

  • با نصب لامپهای کم مصرف می توان برق مصرفی کولر گازی را کاهش داد.
  • همه ی کولر گازی ها درجه تنظیم دمایی دارند که از آنجایی که در فصل تابستان دمای خانه بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد نباید بیش از حد دما را سرد کرد.
  • استفاده ی بیش از حد از وسایلی همچون اجاق گاز و سماور به دلیل اینکه بار گرمایی را بالا می برند باعث می شوند که کولر گازی بیش از حد انرژی مصرف کند تا دما را به حد مطلوب برساند.
  • می توان در مناطق گرمسیر و مرطوب با کاشتن یک درخت در کنار کولر گازی حدود 15 درصد انرژی الکتریکی را کاهش داد.
  • سرویس کردن به موقع کولر، گرفتن درزهای اطراف کولر و قرار ندادن مستقیم آن در معرض خورشید ، می تواند در کاهش مصرف برق کمک کند.

 

مطالب مرتبط :

پاسخ دهید