26

تازه های اخبار گوناگون

برو بریم »
اهمیت تاسیسات ساختمانی

اهمیت تاسیسات ساختمانی

  در این مقاله شرکت تهویه مطبوع اصفهان سعی دارد شما را با تاسیسات ساختمان که نقش عمده ایی در زندگی ایفا می کند آشنا سازد ...

 

انواع نژاد کبوتران:

برای پرورش کبوتران باید به نژاد آن دقت کنید ، زیرا هر نوع نژادی به  روش خاص خود باید نگهداری شود . اگر به نوع زندگی کبوتران دقت نداشته باشید نمی توانید کار پرورش کبوتر را با موفقیت انجام دهید . برای آشنایی بیشتر با انواع نژاد کبوتران مقاله را دنبال کنید .

نژاد شامپیون :

این نوع کبوتران برای اینکه بتوانند راحت جفت گیری کنند ،باید پر پاها و یا بال آن ها را قیچی کنید . این نوع کبوتران برای کسانی که تازه می خواهند این کار را شروع کنند مناسب نیست چون پرورش آن کمی مشکل است.

 

نژاد دم چتری آمریکایی :

از این نژاد دو نوع آمریکایی و انگلیسی وجود دارد ولی جثه ی آمریکایی ها بزرگتر است  ، قیمت دم چتری آمریکایی چیزی مابین 2 تا 6 میلیون تومان است و این قیمت بسته به قوسی که در کمر دارند تغییر میکند ، یعنی حالت گوی مانندی که از گردن تا دم کبوتران وجود دارد روی قیمت آن اثر می گذارد . هرچه این حالت بیشتر و زیباتر باشد مسلما گرانتر میشود.

 

کبوتر های پشت فر:

نام دیگر این کبوتر جکسون است. این نژاد خود انواع متفاوتی دارد : 1.کبوتر پشت فر پا پر 2.پشت فر کاکلی پا پر 3. تمام فر.

باید گفت این کبوتران جزء زیباترین کبوتران زینتی است و فری که این نوع کبوتر بر روی بال هایش دارد او را منحصر به فرد کرده .

 

 

پرورش کبوتر پلاکی

کبوتر لانگ فیس:

همان طور که از نام این کبوتر معلوم است فیس و صورت زیبایی دارد .به این صورت که نوک کوچکی دارد و کله ی بزرگ ، که حتی در نگاه اول تشخیص نوک آن مشکل است . این کبوتر به نام های لام فر ،کله گربه ای و کله پفکی نیز معروف است. قیمت کبوتر لانگ فیس از یک و نیم تا دو میلیون تومان است.

 

کبوتر نامه رسان:

این کبوتر از نسل کبوترهای قدیمی نامه رسان است و کریر نام دارد. که تنوع رنگ  بسیاری دارد همچنین بیشتر آنها در نور آفتاب رنگشان تغییر می کند . آرشنجل ها نیز از همین نسل و نژاد هستند.

 

کبوتر مسابقه:

این کبوتر نوع خاصی از کبوتران  است . برای پرورش کبوتر پلاکی باید حساسیت خاصی به خرج دهید . یعنی فضایی جداگانه برایشان ترتیب دهید چون نوع پرورش آنها متفاوت است ، حتی این کبوتر در مناطق مختلف رشد متفاوتی دارد مثلا در جاهای گرمسیر زودتر رشد میکند .

 

نکاتی برای پرورش کبوتر:

1.به غذای کبوتر دقت کنید و به موقع به او غذا دهید . هر غذایی که دیگران به کبوترشان میدهند را تجویز نکنید با توجه به نیاز کبوتر به آن غذا بدهید.

2.برای آموزش کبوتر وقت بگذارید این کار با حوصله انجام دهید . سعی کنید با توجه به توانایی کبوتر به او آموزش دهید تا خسته نشود .

3.در زمان مسابقات کبوتران را از جفت خود جدا کنید تا جفت گیری نکنند . در این حالت دچار تحلیل جسمی نمی شوند.

4.بهترین فصل جوجه کشی بهار و تابستان است چون کبوتران در این فصل توان بیشتری دارند . سعی کنید کبوتران را در فصل پاییز از جفت خود جدا کنید.

5.برای پرورش کبوتران کارهای سنتی و قدیمی را کنار بگذارید و حتما از تجربه و تخصص دامپزشکان استفاده کنید .

6.به تمیزی و نظافت کبوتران اهمیت دهید ، اگر مکان زندگی کبوتران کثیف باشد ممکن است مریض شوند و یا حتی بمیرند .

  1. در خرید و فروش قفس کبوتر دقت کنید فضای کافی برای زندگی داشته باشند.

 

 

مطالب مرتبط :

پاسخ دهید