23
محل تبلیغ شما
23
محل تبلیغ شما

فرهنگ > تئاتر – امروز ۷ بهمن جشنواره تئاتر فجر هفتمین روز خود را در حالی سپری می‌کند که در بخش‌های مختلف آن ۱۸ نمایش به روی صحنه می‌روند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از این نمایش‌ها «باغ آلبالو» نمایشنامه معروف آنتوان چخوف است که این بار با کارگردانی آتیلا پسیانی و دراماتوژی محمد چرم‌شیر در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود. 

در این نمایش اعضای خانواده آتیلا پسیانی یعنی فاطمه نقوی همسر او و ستاره و خسرو فرزندانش به همراه رامین ناصرنصیر، نگار عابدی، بهاره رهنما، سحر دولتشاهی، فاطمه نقوی، و … بازی می‌کنند. 

این نمایش در دو سانس ۱۸ و ۲۰ اجرا خواهد شد.

تماشاخانه ایرانشهر همچنین در تالار استاد ناظرزاده کرمانی شاهد اجرای نمایش «خانم‌ها، آقایان ما با سرعت زیاد در حرکت هستیم» خواهد بود. نمایشی با نویسندگی و کارگردانی ابوالقاسم یزدانی که ساعت ۱۷ و ۱۹:۳۰ به روی صحنه می‌رود. 

سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر اما شاهد جان گرفتن یکی از شخصیت‌های معروف داستان‌های چارلز دیکنز نویسنده مشهور انگلیسی است. اصغر خلیلی نمایش «الیور تویست» را در این سالن در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌کند. 

خیرالله تقیانی‌پور نیز نمایش «بوقلمون» را در تالار چهار سو در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ به روی صحنه می‌برد. 

در تالار حافظ اما اثری از یون فوسه با کارگردانی فریندخت زاهدی به نام «رویای پاییزی» به روی صحنه می‌رود. اجرایی مشترک از ایران و نروژ که در ساعت‌های ۱۷ و ۲۰ اجرا می‌شود. 

تئاتر باران، میزبان نمایشی از روسیه می‌شود؛ «فراموشی» نوشته داریوش ربیعی و کار اسکندر اسکایف در ساعت 16 به اجرا در می‌آید.

تماشاخانه سنگلج ساعت 19 میزبان نمایش «بوی خوش سیمرغ» نوشته و کار علی‌نقی رزاقی از شیراز خواهد شد.

نمایش «در سوگ کاظم اشتری» نوشته سپیده خسروجاه و کار احسان بیات‌فر از تهران در تالار هنر در دو نوبت 17 و 19 به صحنه می‌رود.

نمایش «ترانه‌های تلخ تارا» نوشته فریدون ولایی و کار علی فتوحی از تبریز در تالار استاد انتظامی، ساعت‌های 17 و 19:30 اجرا می‌شود.

تماشاخانه مهر نیز پذیرای نمایش «امیرکبیر» نوشته و کار محمدرضا شاه مردی در دو نوبت 16 و 18 می‌شود.

نمایش رادیویی «حکایت غریب یک خیاط»، نوشته پیمان غریب پناه و کار مهدی نمینی مقدم، ساعت 18:30 در تالار استاد رکن‌الدین خسروی تماشاخانه سه نقطه به اجرا در‌می‌آید.

هفت نمایش خیابانی هم در هفتمین روز جشنواره اجرا می‌شوند؛ «نی نی اخاذه و مداد رنگی» نوشته کاوه مهدوی و کار مریم خاکسار از تهران ساعت 16، «نگرانم» به نویسندگی و کارگردانی احمد صمیمی از تهران ساعت 16:30، «تلخند» نوشته و کار مجید قدیمی از رزن ساعت 17، «عروس باران» به نویسندگی و کارگردانی علی قاضی از مسجد سلیمان ساعت 18 در محوطه تئاتر شهر به اجرا در می‌آیند.

همچنین نمایش «آگهی فروش، استخدام» نوشته پروانه علی ضامنی و کار مسعود مهرابی از تهران، ساعت 16 و «هیلانه» نوشته و کار علی عمرانی از ورامین ساعت 16:30 در باغ هنر (خانه هنرمندان ایران) اجرا می‌شوند.

در محوطه برج میلاد نیز نمایش «شوپه» نوشته و کار طیبه مقدم ساعت 17 اجرا می‌شود.

بخش کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای سی‌و‌سومین جشنواره تئاتر فجر هم روز سه شنبه پی گرفته می‌شود. کارگاه دکور بنیاد رودکی، از ساعت 11 تا 16 میزبان کارگاه آموزشی بازیگری و کارگردانی خلاق با حضور علی‌رضا کوشک جلالی خواهد شد و کلادیو آنجلینی از ایتالیا  در سالن کوچک محراب، کارگاه آموزشی از تست تا تصویر را از ساعت 13 تا 17 برگزار می‌کند.

۵۷۲۴۴

منبع : www.khabaronline.ir
مطالب مرتبط :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.