18
محل تبلیغ شما
18
محل تبلیغ شما

اقتصاد > انرژی – ایسنا نوشت:

در تمام دنیا هوشمندسازی شبکه برق در اولویت قرار دارد و چندی است ایران نیز به دنبال هوشمندسازی است؛ به گونه ای که معابر که معمولا پیشروی طرح های آزمایشی و نو هستند در اولویت قرار گرفته و برق تهران تجربه هوشمندسازی را از معابر آغاز می کند.

هوشمندسازی معابر به صورت پایلوت در خیابان شهید رجایی شهرستان ری و بر روی 25 پایه انجام شده است و در این راستا طراحی، ساخت و پیاده سازی سیستم جامع اتوماسیون، تشخیص خطا و کنترل بهینه و هوشمند شبکه روشنایی معابر صورت گرفته است.

بر این اساس هوشمندسازی معابر می تواند سرعت در فعالیت ها را بالا برد و این امکان را به وجود می آورد که همه یا دسته ای از لامپ ها در ساعات مختلف شبانه روز در یک معبر براساس فرامین ارسالی از مرکز توزیع براساس یک الگوریتم هوشمند برنامه ریزی شده و اطلاعات ارسالی از حسگرها روشن و خاموش شوند.

همچنین می توان ولتاژ اعمالی به لامپ ها در ساعات مختلف شبانه روز برای کنترل و کاهش توان مصرفی و نیز افزایش طول عمر لامپ ها و کمک به پایایی شبکه را انجام داد و تشخیص سوختگی لامپ ها، محل و زمان دقیق آن به طور اتوماتیک و ارسال گزارش آن به مرکز برای تعویض نیز به راحتی امکان پذیر می شود.

از سوی دیگر تشخیص مسایل و مشکلات غیرمترقبه از قبیل سرقت کابل و دستکاری درب پایه ها و … از دیگر مزایای بهره گیری از سیستم هوشمند شبکه است.

 

23503

منبع : www.khabaronline.ir
مطالب مرتبط :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.