23
محل تبلیغ شما
23
محل تبلیغ شما

فرهنگ > دین و اندیشه – بیانیه تشکل های ستایشگران اهل‌بیت(ع) مبنی بر محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص)

به گزارش خبرآنلاین،شورای هماهنگی تشکل‌های ستایشگران اهل‌بیت (ع) که شامل «کانون مداحان و شعرای آیینی،‌ بنیاد دعبل خزاعی، بسیج مداحان و هیئت های مذهبی، جامعه ایمانی مشعر، خانه مداحان و هیئت رزمندگان اسلام» می شود در بیانیه ای اهانت به پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد. متن این بیانیه را در ادامه می خوانید.

«باسمه‌تعالی

إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِیرًا وَدَاعِیًا إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَسِرَاجًا مُنِیرًا

به شهادت قرآن و روایت روشن تاریخ، هیچ پیامبری برانگیخته نشد مگر اینکه تبهکاران سبک‌سر و بیدادگر، رویاروی او ایستادند و درجهت توطئه و تحقیر و توهین و استهزا و گاه قتل و شکنجه وی کوشیدند تا آفتاب نبوت جان‌های فسرده را گرما نبخشد و طنین وحی دل‌ها و اندیشه‌ها را به حیات طیبه نرساند.

قرآن، راوی رنج پیامبران است و آیینه تبعیدها، تهمت‌ها، ترورها و تنهایی‌های رسولان. چه اندوه‌بار و حسرت‌آفرین است وقتی خدای پیامبران می‌فرماید: «یا حَسرَهً عَلَی‌العِبادِ مایَأتیهِم مِنَ رَسُولٍ اِلّا کانُوا بِه یَستَهزِءوُن»1 معلوم می‌شود دشمنان حق، بیش و پیش از هر چیز، رهبران حق را هدف قرار می‌دهند و به شیوه‌های گونه‌گون می‌کوشند تا کانون نور و هدایت را بشکنند و نقطه امید و مرکز و محور وحدت و عزت و عظمت را از دل‌ها و اندیشه‌ها فروگیرند و رأی و آبرو و اقتدار دینی را مخدوش و خاموش سازند.

آنچه اکنون رخ‌داده است و تبهکاران به نام «آزادی بیان» به ساحت قدس نبوی (ص) اهانت روا داشته‌اند، چیزی جز ادامه زنجیره پیشینیانِ ناخلفشان نیست.

«توهین به نام آزادی» و «ترور به بهانه آزادی‌خواهی» دو روی سکه سیاست اسلام هراسی و اسلام‌ستیزی کسانی است که خود هم‌اکنون قربانی اقدامات تروریستی همان تکفیری‌های خشک‌مغزی شده‌اند که برای تسلط برجهان اسلام به‌صورت مستقیم حمایتشان کرده بودند.

مدافعان دروغین آزادی بیان، در شرایطی توهین نشریه فرانسوی به پیامبر را به بهانه آزادی بیان جایز می‌دانند که همین نشریه را تاکنون دو بار به بهانه توهین به ارزش‌های ملی فرانسه توقیف کرده اند!

همان‌هایی که قربانی شدن 150 دانش آموزش بی‌گناه در پیشاورِ پاکستان در آذرماه، کشته شدن 2000 نفر در یک روز در نیجریه در دی‌ماه، قربانی شدن روزانه صدها نفر در عراق و افغانستان و…‌ حساسیت حقوق بشری‌شان را بر‌نمی‌انگیزد اما کشته شدن چند هتاک آن‌هم توسط تکفیری‌های دست آموزِ خودشان را بهانه‌ای برای موج تازه‌ای از اسلام‌ستیزی قرار می‌دهند.

این کوراندیشان کج‌رو و کج آیین نمی‌دانند که با هر توطئه تازه، رشته وحدت امت اسلامی استوارتر، دشمن‌ رسواتر، سقوط فریب و فتنه و نفاق نزدیک‌تر و طلیعه صبح ظفر آشکارتر می‌شود. گویا اینان حافظه تاریخی خویش را ازدست‌داده‌اند که کاریکاتورها، فیلم‌ها، جنجال‌های نوشتاری و شنیداری و دیداری گذشته‌شان چگونه چونان تیری کمانه کرد و بر جانشان نشست. که «یُریدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُون»2

اینک در رویارویی با این شیاطین پیامبر ستیز و دشمنان ناچیز،‌ ذاکران و ستایشگران اهل‌بیت (ع)، هیئت‌ها، مجامع و تشکل‌های مذهبی وظیفه خود می‌دانند:

1. با بصیرت‌ِ هوشمندانه همواره مراقب این توطئه‌ها و نیرنگ‌ها باشیم.
2. همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، مستمر و پیگیر و بی‌وقفه اعتراض علیه این حرکات شوم و شیطانی را ادامه دهیم تا یأس و پشیمانی و سرشکستگی فرجام و سرانجام دشمن باشد؛ چراکه دشمن با تداوم این حرکت‌ها در پی حساسیت‌زدایی و انگیزه شکنی امت اسلامی است.
3. در محافل و منابر و مجالس یاد و نام پیامبر و سیرت و سلوک وی که اسوه حسنه و سراج منیر همه عصرها و نسل‌هاست عالمانه و همه‌سونگرانه مطرح شود تا همزمان محبت و معرفت آن امام رحمت و رسول رأفت و مدینه علم با جان و روح و اندیشه این نسل درآمیزد و درآویزد و گفتار و رفتار او راهنمای علم و عمل قرار گیرد.
4. با استناد به قرآن، روایات و حقایق روشن تاریخی، تزویر و توطئه و تکاپوی دشمنان در تشویش اذهان و آزار و اذیت و ترور شخصی و شخصیتی پیامبران مطرح شود؛ تا معلوم شود آنچه اکنون رخ‌داده است جز تداوم شیوه‌های شنیع و شیطانی گذشته چیز دیگری نیست.
5. در مراثی، نوحه‌ها، مجالس ادعیه و زیارت خوانی، دفاع از حریم و ساحت نبوی و طرح فضائل و کرامات و جایگاه رفیع پیامبر و اهل‌بیت ـ سلام‌الله علیهم اجمعین ـ نصب‌العین قرار گیرد.

امید است در عصر بیداری اسلامی و وزش نسیم آگاهی آفرین و آزادی‌بخش اسلام محمدی از سرزمین شهید خیز و قرآنی و عاشورایی ایران در چهارسوی جهان امروز، هر حرکت دشمن، سبب خیر و خیزش تازه شود و مقدمه رسوایی دشمن و زمینه‌ساز تحکیم و تثبیت حرکت‌ها و شکوفاکننده آرمان‌ها و طلیعه طلوع جمال عدالت‌گستر آخرین وارث بیدادشکن زمان و زمین باشد.
………
پی‌نوشت:1ـ آیه 30 سوره یس، 2ـ آیه 8 سوره صف»

/6262

منبع : www.khabaronline.ir

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.