17
محل تبلیغ شما
17
محل تبلیغ شما

تازه های اخبار اجتماعی

برو بریم »
شومینه

شومینه

 شومینه نقش مهمی را دردکوراسیون خانه ایفا می کندو ساختاری معماری برای نگه داشتن آتش به منظور گرمادهی به کار می رودولی بیشتر جنبه تزئینی ...

جامعه > محیط زیست – مدارس برخی از استانهای کشور تعطیل است. اینطور که برف و سرما به جان صفحات شمال غرب و گرد و غبار در جنوب غرب ایران غوغا می کند، بچه ها هم چاره ای ندارند جز اینکه در خانه بماند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، استانهای شمالی کشور در معرض برف و سرمای شدید قرار گرفته اند و استان های خوزستان در جنوب غربی ایران و ایلام در غرب نیز اسیر گرد و خاکی شده که برخی می گویند منشا آن در بیابانهای عراق است و برخی نیز انگشت اتهام را به سمت تالابهای خشک شده داخل نشان رفته اند و می گویند بیابانها و سرزمین های مجاور هورالعظیم و هورالهویزه که به خاطر کاسته شدن از دبی آب، خشک شده اند، باعث این گرد و خاک عظیم است. اما بر خلاف همیشه، زمانی که هوای برخی از استانهای کشور، برای درس خواندن مساعد نیست، هوای تهران، امروز سالم گزارش شده.

با این حال دلیل این گرد و غبار هر چه باشد، دانش آموزان خوزستانی و ایلامی این روزها، در خانه می مانند، زیرا محیط برای بیرون رفتن آنها مساعد نیست. اما در شمال غربی ایران، علت تعطیل شدن مدارس، برف و سرماست.

گزارشها می گوید برخی مدارس آذربایجان شرقی بر اثر بارش برف و برودت هوا تعطیل اعلام شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی هم امروز اعلام کرده برخی شهرستان ها استان محل خدمت او، اسیر برف و سرما شده وبه همین خاطر مدارس شهرستانهای چاروایماق، نظر کهریز و مدارس روستایی مراغه روز شنبه در تمام مقاطع تحصیلی نوبت صبح تعطیل اعلام شده است.

جعفر پاشایی همچنین گفته: مدارس ابتدایی و راهنمایی روستایی در شهرستان هشترود و مدارس پیش دبستانی و ابتدایی شهرهای مراغه، اسکو ،ایلخچی،خسرو شاه شهر جدید سهند نیز در روز شنبه نوبت صبح تعطیل اعلام می گردد.

گرد و غبار که همه جا را تعطیل کرد

از استان ایلام، واقع در نوار مرزی غرب کشور خبر می رسد که در دو روز گذشته گرد وغبار در شهرستان دهلران روند زندگی روزمره مردم را مختل کرده و مدارس این شهرستان را به تعطیلی کشانده است.

غلظت آلاینده های ناشی از ورود ریزگردها دراین شهرستان به اندازه ای شدید است که لایه ای از خاک سطح معابر و خیابان های این شهر را پوشانده و نفس کشیدن برای مردم دشوار شده. شبکه بهداشت ودرمان دهلران اطلاعیه ای صادر کرده و از مردم به ویژه سالمندان و بیماران قلبی وتنفسی خواسته با توجه به شرایط نامساعد هوا وآلودگی شدید هوا ناشی از گردو غبار از منازل خود خارج نشده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.

از دهلران هر چه به سمت جنوب برویم، وضعیت آلودگی هوا، بدتر می شود. گرد و غبار باعث شد امروز تمامی مدارس مقاطع مختلف تحصیلی در اهواز و 12 شهرستان دیگر استان خوزستان در نوبت صبح تعطیل اعلام شود و حتی کارمندان هم باید از ساعت 10 در محل کار خود حاضر شوند، با 2.5 ساعت تاخیر.

محمد تقی زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان در این باره گفته: به خاطر توجه به سلامت دانش آموزان بر اساس اعلام سازمان محیط زیست استان مبنی بر عدم رفع آلودگی هوا این تصمیم گرفته شد.

به گفته او، دانش آموزان 13 شهرستان در استان خوزستان، به دلیل آلودگی هوا باید در خانه بمانند. او توضیح داده: علاوه بر تعطیلی مدارس اهواز همچنین تمامی مدارس شهرستان های سوسنگرد، هندیجان، گتوند، شوشتر، شوش ، دزفول ، حمیدیه ، کارون ، باوی، اندیمشک، هویزه و ماهشهر در نوبت صبح تعطیل است.

47231

منبع : www.khabaronline.ir
مطالب مرتبط :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.