24
محل تبلیغ شما
24
محل تبلیغ شما

ورزش > فوتبال ملی – کارلوس کروش مهمان مجموعه رسانه ای خبر در پنج شنبه هفته گذشته بود.

مهدی یکتا: سرمربی تیم ملی مهمان مجموعه رسانه ای خبر.مردی که مفاهیمی چون جرأت، شهامت، مبارزه تا آخرین لحظه و جنگندگی را با تفسیری تازه و به شکلی متفاوت به فوتبال ملی ما عرضه کرد. به خبرورزشی آمد تا معرفت، جوانمردی و قدرشناسی را هم تعریف کند.

آن مرد آمد، آن مرد آمد تا مراتب تشکر و امتنان خود را از روزنامه ما بابت حمایت از تیم ملی در طول برگزاری جام ملت‌های آسیا رسماً اعلام کند. کروش تأکید کرد آنچه من را به روزنامه خبرورزشی کشاند، وطن‌پرستی شماست که حامی تیم ملی کشورتان بودید.

کارلوس کروش روز پنج‌شنبه هفته گذشته- بخوانید یک روز تعطیل- به خبرورزشی آمد در حالی که تحریریه روزنامه شلوغ‌تر از روزهای عادی همیشگی شده بود!
همکاران ما در خبرورزشی اغلب با خانواده و فرزندان خود به تحریریه آمدند، کارلوس کروش هم خوش‌خلق و باحوصله به ویژه با کودکان عکس انداخت، شوخی کرد و خصوصیات اخلاقی و شخصیت خاص و دوست‌داشتنی خود را به نمایش گذاشت. قراری هم برای انجام مصاحبه گذاشته نشده بود. در واقع در طول این 4 سال که کارلوس کروش به ایران آمده، کم مصاحبه کرده و هرگز به دفتر روزنامه‌های ورزشی نرفته بود و پنج‌شنبه برای اولین‌بار به خبرورزشی آمد.

از قبل می‌دانستیم انجام گفت‌وگو با سرمربی پرتغالی تیم ملی سخت است و به آسانی تن به مصاحبه نمی‌دهد، خاصه آن که این ‌بار قرار بر یک دید و بازدید ساده و به قول آرین قاسمی مترجم کروش فقط یک تشکر بود و نه مصاحبه!
اما مگر می‌شود خبرنگار باشی، همه وقایع تیم ملی و حواشی مرتبط با آن را دنبال کرده باشی، کارلوس کروش هم جلوی چشمانت باشد و مصاحبه نکنی؟!
نه، امکان نداشت! همین که کارلوس بالای تحریریه روی صندلی نشست، سردبیر استارت گفت‌وگو را زد و سایر همکاران نیز ادامه دادند تا مصاحبه‌ای جالب شکل بگیرد.

مرد پرتغالی در این گفتمان با صراحتی کم‌نظیر، نگاهی ژرف و منحصر به فرد و به شکلی خاص درباره تیم ملی، جام ملت‌های آسیا، دست‌اندرکاران کنفدراسیون فوتبال آسیا و چهره‌های شاخص فوتبال ایران حرف زد که برای خودمان هم جالب توجه بود. به طور مثال وقتی بحث ما و کارلوس کروش به علی کریمی، جدایی ناگهانی او از تیم ملی و سکوت یک ماه اخیر او رسید، سرمربی محبوب و دوست‌داشتنی کشورمان شمرده شمرده و با طمأنینه گفت: «راجع به علی کریمی یک علامت سؤال در ذهن بنده نقش بسته که چرا او از جمع ما جدا شد؟ او یک تصمیم خاص گرفت و احساساتش را هم با ما در میان نگذاشت. به تصمیم علی کریمی احترام می‌گذارم. از لحاظ شخصی معتقدم خیلی حیف شد که او از جمع ما جدا شد و رفت. خیلی هم متأسف شدم که چرا علی کریمی دلایل این تصمیم خود را به من نگفت! اگر مرا در جریان می‌گذاشت، شاید می‌توانستم کاری کنم اما به هر حال چنین نکرد و من هم به این تصمیم او احترام می‌گذارم. با این وجود معتقدم علی کریمی با سکوت خود در این مدت الگوی مناسبی از خود بر جای گذاشت. کریمی با همین سکوت خود درس بزرگی به همه داد. او ثابت کرد آدمی نیست که امروز از ظرفی غذا بخورد و بعد ظرف غذا را بشکند و این رفتار او جای تقدیر دارد.» 

251 41

منبع : www.khabaronline.ir
مطالب مرتبط :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.