18
محل تبلیغ شما
18
محل تبلیغ شما

اقتصاد > جهان – ایرنا نوشت:

پایگاه خبری مارکت واچ آمریکا اعلام کرد، قیمت جهانی طلا در ماه ژانویه (11دی تا 11 بهمن) 8 درصد افزایش یافت که چنین افزایشی در 3 سال اخیر بی سابقه است.

به گزارش پایگاه خبری یادشده، قیمت جهانی طلا دیروز (جمعه)، به گزارشی که نشان دهنده رشد اقتصادی ضعیف تر از انتظار آمریکا بود واکنش نشان داد و این امر موجب شد بهای طلا در ماه ژانویه رشد چشمگیری را تجربه کند. طلا در ماه ژانویه، بیشترین افزایش ماهانه خود از ژانویه 2012 تاکنون را تجربه کرد.

قیمت طلا برای تحویل در ماه فوریه (بهمن) دیروز در بازار کامکس نیویورک با 1.9 درصد افزایش، به 1278.50 دلار در هر اونس رسید. قیمت نقره برای تحویل در ماه مارس (اسفند) نیز در این بازار، با 2.6 درصد افزایش به 17.21 دلار در هر اونس صعود کرد.

قیمت طلا پس از آن بالا رفت که وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته 2.6 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که انتظار می رفت تولید ناخالص آمریکا در سه ماهه یادشده 3.2 درصد افزایش یابد.

آگن وینبرگ استراتژیست طلا در بانک کامرز آلمان به رویترز اعلام کرد، ورود سرمایه به صندوق های سرمایه گذاری اوراق بهادار با پشتوانه طلا، از سپتامبر 2012 تا کنون بی سابقه بوده است.

23231

منبع : www.khabaronline.ir
مطالب مرتبط :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.