17
محل تبلیغ شما
17
محل تبلیغ شما

تازه های اخبار اجتماعی

برو بریم »
شومینه

شومینه

 شومینه نقش مهمی را دردکوراسیون خانه ایفا می کندو ساختاری معماری برای نگه داشتن آتش به منظور گرمادهی به کار می رودولی بیشتر جنبه تزئینی ...

جامعه > سلامت – مهر نوشت:

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اعلام اینکه 40 درصد موارد سرطان قابل پیشگیری است، گفت: آلودگی هوا از جمله عوامل سرطان‌زاست.

دکتر علی‌اکبر سیاری روز شنبه در نشست خبری پویش ملی مبارزه با سرطان، گفت: رسانه‌ها باید مردم را نسبت به نحوه تغذیه و تاثیر آن بر بروز سرطان حساس کنند.

او گفت: اینکه سرطان چه علایمی دارد و چگونه می‌بایست مردم نسبت به موارد ابتلا به سرطان حساس باشند تا پزشک مراجعه کنند، از جمله کارهایی است که رسانه‌ها می‌بایست به آن توجه داشته باشند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت به علایمی همچون سرفه مزمن، خون در خلط، خون در مدفوع، اسهال طولانی مدت، کاهش وزن و همچنین تغییر خال عروقی در پوست یا توده‌ای پوستی به عنوان علایم ابتلا به سرطان اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت برنامه جامعی برای پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان دارد که بر همین اساس کمیته‌ای در وزارت بهداشت تشکیل شده که در راس آن وزیر بهداشت قرار دارد.

سیاری با اعلام اینکه سالانه بالغ بر 1200 میلیارد تومان صرف هزینه داروهای بیماران سرطانی می‌شود، گفت: هر سال 2500 میلیارد تومان نیز بابت درمان سرطان‌ها در کشور هزینه می‌شود و در مجموع 8500 میلیارد تومان به صورت مستقیم و غیرمستقیم صرف سرطان می‌شود.

او ادامه داد: بر همین اساس آیین‌نامه‌ای تدوین شده که مسئولیت اصلی برنامه جامع مبارزه با سرطان بر عهده وزیر است و کمیته‌ای نیز با حضور معاونین وزارت بهداشت تشکیل شده که دستورالعمل جامع پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان را دنبال می‌کند.

23231

منبع : www.khabaronline.ir

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.