17
محل تبلیغ شما
17
محل تبلیغ شما

تازه های اخبار اجتماعی

برو بریم »
شومینه

شومینه

 شومینه نقش مهمی را دردکوراسیون خانه ایفا می کندو ساختاری معماری برای نگه داشتن آتش به منظور گرمادهی به کار می رودولی بیشتر جنبه تزئینی ...

جامعه > حوادث – ایسنا نوشت:

پلیس آمریکا یک نوجوان 17 ساله را به جرم اداره یک صفحه فیس‌بوک حاوی مطالب “تروریستی” دستگیر کرد.

به نقل از یاهو، این نوجوان 17 ساله آمریکایی به نام آریستیس آریستی در صفحه فیس‌بوک خود تصاویری از خود به همراه اسلحه‌های مختلف را منتشر کرده است.

این در حالی است که پایگاه دی ان ای اینفو گزارش داد: آریستی همچنین پست‌هایی حاوی از شکلک‌های اسلحه که به سمت ماموران پلیس نشانه گرفته‌ شده منتشر کرده است.

آریستی به رغم سن و سال کم ظاهرا دارای سوابق زیادی در اداره پلیس آمریکا با 12 مرتبه دستگیری است و جرایمی نظیر حمل اسلحه، سرقت و تجاوز است.

پلیس آمریکا فیس‌بوک این نوجوان آمریکایی را به صورت مرتب نظارت می‌کرده است و پس از انتشار شکلک‌های اسلحه‌ها و ماموران پلیس وی را دستگیر کرده است.

پلیس اعلام کرد که پست‌های این نوجوان آمریکایی در اینترنت باعث نگرانی ماموران پلیس نیویورک درباره‌ امنیت خود شده است.

ماکسیمو تولنتینو بازرس پلیس گفت: وی عامل تهدید در اینترنت بوده و تحت نظر خواهد بود.

شبکه سی.بی.اس گزارش داد: یکی از تهدید‌های آریستی در فیس‌بوک این بوده که خطاب به ماموران پلیس گفته “کار آنها تمام است” و این مطلب را به همراه شکلک‌هایی از سر یک افسر پلیس که چند اسلحه به سمتش نشانه گرفته شده منتشر کرده است.

پلیس به سی.بی.اس گفته است: آریستی همچنین یک عکس سلفی با اسلحه‌ای به کمر منتشر کرده است.

در پی قتل دو افسر در نیویورک در ماه گذشته هشیاری‌ها نسبت به تهدید‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی علیه پلیس آمریکا افزایش یافته است چرا که قبل از گذشته شدن دو پلیس آمریکایی، فرد قاتل تهدید‌هایی را در اینستاگرام خود علیه پلیس مطرح کرده بود.

این در حالی است که فرت پرات وکیل آریستی تاکید دارد موکلش قصد آسیب رساندن به هیچ کس را نداشته.

وی افزود: من می‌دانم مردم آنچه را که وی گفته ناخوشایند و ناراحت‌کننده می‌دانند اما او هرگز تهدید نکرده که اقدامی علیه پلیس انجام خواهد داد.

وی افزود: پلیس یا افراد دیگر چطور می‌توانند بگویند که یک تهدید در شبکه اجتماعی واقعی یا غیرواقعی است؟

بسیاری از افراد از شبکه‌های اجتماعی برای تاثیر‌گذاری روی افرادی استفاده می‌کنند که ممکن است آن افراد از شنیدن آن ناراحت شوند.

ماموران پلیس چه مقدار زمان باید صرف بررسی پست‌های مشکوک صرف کنند.

 

45503

منبع : www.khabaronline.ir
مطالب مرتبط :

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.